Stručně úvodem

11. srpna 2013 v 16:34 | Yanna Asia |  Babybat
STRUČNĚ ÚVODEM

Můžeme nalézt mnoho blogů či webů s tématikou gothické subkultury. Některé z nich podávají informace o hudební scéně, některé se snaží smést ze stolu spojování subkultury se sebepoškozováním a dalšími neřestmi, jiné mapují českou gothickou scénu. Tak k čemu další blog a z jakého důvodu zrovna s touto adresou?

Když jsem hledala první informace, nalezla jsem mnoho obrázků, mnoho krátkých článků a desítky zkopírovaných pravidel přitažených za vlasy. Až později jsem narazila na důvěryhodnější autory a i jejich názory se mnohdy až příliš lišily. Pokud se ale informace tolik liší, kde je pravda? Tento blog nemá sloužit k nalezení pravdy, tu nechť si každý, kdo má zájem, hledá sám. Nemá být ani úložištěm zkušeností jednoho člověka. Naopak. Má se stát prvním redakčním blogem pro všechny členy subkultury, dokonce i pro názory těch, kteří se k ní neřadí. Množstvím článku bych chtěla dát lidem, kteří budou stejně jako já hledat, kompletní pohled na to, kdo je vlastně goth. Ačkoli slýchám, že česká gothická subkultura je zkažená, nezavrhnu ji. Nebyla to naše země, kde vznikla, byl to londýnský Batcave. Budu tedy gothička srdcem odtamtud a budu na to patřičně hrdá. Pod záštitou toho, kdo jsem, povedu tento blog, později snad se schopnou redakcí, kterou nemusí spojovat jen subkultura, ale třeba i pevné přátelství.

Za nápad a odvahu jej uskutečnit děkuji Chloë Noir a jejímu gothickému klubu, který sice zanikl již před dvěma lety, ale jeho existence znamenala a znamená mnoho. Děkuji taktéž všem z Dark Entries, jejichž psaní mi dalo první směr, dovedlo mě ke gothické hudbě a jelikož jsem neměla nikoho blízko, byli tak někým, kdo mě vedl, aniž by o tom tušil. Vřele tedy jejich články každému doporučuji.

PROČ BABYBAT?

Babybat (nebo také babygoth) je pojem označující nováčka mezi členy subkultury. Dá se tak mluvit i o někom, kdo je spíše pózer, než milovník gothické hudby/módy. Babybat by měl být ale tím, kdo už je na dobré cestě k něčemu, co se alespoň vzdáleně podobá informovanému člověku nebo někomu, kdo po informacích touží. Jako goth se nenarodíme, proto je třeba si o tom něco zjistit. Tento redakční blog má informace poskytnou, tudíž by jej k tomu (nebo i ke zveřejnění vlastního názoru) mohl někdo, koho bychom mohli právě tímto slovem označit, využít. Dá se říct, že již adresa říká, pro koho především je tento zapadlý kout určen.

JAK PŘISPÍVAT?

Každý může přispět článkem na jedno ze stálých témat nebo specifičtější prací, kterou zařadíme do témat aktuálních. Stálá témata, která mapují svět subkultury v nejpoužívanějších heslech. Témata aktuální jsou tu pro jakýkoli názor, o který by se někdo rád podělil. Přispět může doopravdy kdokoli. Uvítáme dokonce i články od těch, kteří nejsou členy subkultury a přesto cítí, že k ní mají, co říct. Dokonce i k výtkám se jistě mnozí z nás rádi vyjádří, aby z pověsti subkultury v Čechách smetli prach. Mimo jiné můžete přispět svou Vlastní tvorbou. Tato sekce je téměř bez omezení, stačí odeslat vaši tvorbu v příloze a krátký úvodní odstavec, který se objeví nad perexem.

Odesláním článku na náš e-mail babybat@email.cz ale souhlasíte s tím, že ho upravíme (korektura, obrázkové/hudební přílohy a jiné) nebo že jej vůbec nepřijmeme. Do předmětu nezapomeňte uvést heslo "Aktuální téma" nebo "Stálé téma" a název vašeho článku nebo vybrané téma. Články odesílejte ve Wordu, písmem Times New Roman a 12, optimální délka se pohybuje od jedné do pěti stran. V případě delších příspěvků je třeba se s námi domluvit, popř. je rozdělit na více částí. Pokud se nám na vaší práci nebude něco zdát v pořádku, odešleme vám ji zpět s žádostí o přepracování, ale pokud se nám líbit bude, bude zde zveřejněna pod jménem či přezdívkou, které uvedete. Příspěvkům od blogerů se nebráníme, ale článek musí být vždy uveřejněn nejen na jejich blogu, ale i zde. Pokud by daný člověk jednoho dne zrušil vlastní stránky, měli bychom tu nefunkční odkazy. Pokud bude článek opravdu dobrý, můžeme vás i požádat o souhlas s vložením do jedné z našich hlavních informačních rubrik Všeobecně o subkultuře, Móda a Hudba.

Všechny dotazy k této i jiným problematikám směřujte na babybat@email.cz, stejně jako vaše již hotové články pro naše stálá nebo aktuální témata, či do sekce Vlastní tvorby. Nezapomeňte, že pro články spadající pod podskupiny rubrik Babybat a Média je třeba předchozí domluva.

KONTAKTY

Náš e-mail: babybat@email.cz
Náš Facebook: BABYBAT
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 1. listopadu 2013 v 17:28 | Reagovat

To zní dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama