Když se fotky sdílí...

16. března 2014 v 13:00 | Izobel |  Články
Izobel
2. února 2014

Facebooková stránka ,,Au moje koule!'', činná od roku 2011, je podle všeho stránka sdílející vtipné a sexy obrázky, kterými tak může zaujmout co největší publikum. V současné době má 270 tisíc fanoušků na facebooku a několik návštěvníků webu. Jsou ale všechny obrázky opravdu tak vtipné?


V repertoáru alb AMK na facebooku najdete různé věci. Dívku trpící podvýživou, účastníky televizní show The Biggest Loser nebo fotky z Wave Gothik Treffen. Jedno mají však společné - s největší pravděpodobností byly sdíleny s myšlenkou pobavit. Zesměšnit. Ztrapnit. Potvrzují to jen a jen komentáře fanoušků této stránky jako:

"Měla by zhubnout."


"Nie je to nafocené opačně?"


Ovšem to je ještě slabší odvar již zmiňovaného alba německého goth festivalu v Lipsku - Wave Gothik Treffen.


Objevily se zde komentáře jako:

"Katastrofa."
"Fetky."
"Připečený k***ti a p**e…"
"Asi by som jej jednu pri****l!"
"Nech sa ide liečiť."
"To je štyl alá k*k*ti!"
"Zastřel se, debile!"
"Tak to je hukot! Větší blbce jsem neviděl."
"Ten by potřeboval na vojnu..!"
"Satanistka ze sekáče."
"Humus."
"Myslím, že granát by pomohl."
"Víc granátů…"


Mohla bych tu rozebrat každý komentář a vyvrátit tak jeho názor, ale má to smysl? Ty, kteří o tom něco ví, asi napadne, že gothici nejsou fetky (a pokud někdo je, tak je to záležitost jedince, nikoliv celé subkultury), nebo že nejsme satanisté (to je též volba jedince). Jeden otazník mi ale pořád stále visí nad hlavou; Kde se bere tolik zlosti a nenávisti?

Může to být způsobeno strachem z něčeho jiného, nového? Ze špatné osobní zkušenosti? Nebo prostě komplexy jedince, které takto ventiluje? Co za tím stojí? Abych vás ale nenechala v rozpacích, můžu říct, že se zde objevilo i několik hezkých komentářů. Třeba:

"To je absolútne dokonalé!"
"Prekrásný štýů."

Nejen lichotivé komentáře zde byly na místě - ospravedlňující se vyskytly též.


Jiná stránka, jiné komentáře. Podíváte-li se třeba na gotickou stránku Gothic Culture, uvidíte naprosto jiné komentáře. Místo urážlivých komentářů budete číst nejčastěji slova:

"Boží a krásné!"
"Miluju její outfit!"
"Tak moc úžasné. Její oblečení je kouzelné, tak kouzelné!"


Jistě jde o složení fanoušků. Ale nutno podotknout, že i na gothické stránce je mnoho lidí mimo subkulturu.

Autorkou článku je Izobel.
Poprvé je zveřejněn zde.
Screenshoty jsou odtud, odtud, odtud, odtud a odtud.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Moi-personne Moi-personne | Web | 18. března 2014 v 18:04 | Reagovat

Tak blbců, co nedohlédnou dál než za vlastní pupek, se najde všude dost. Ony komentáře leckterých "alternativců" na učet např. diskantů často nejsou o moc lepší. Do goths, zvláště těch z WGT, se jenom dobře strefuje.

2 Yanna Asia Yanna Asia | E-mail | 13. dubna 2014 v 1:12 | Reagovat

Společnost je zvrácená a to obzvláště ve chvíli, kdy si připadá anonymní, tedy ve chvíli, kdy může psát na stránku, která jim to dovolí nebo je k tomu panující atmosférou přímo nabádá! Je smutné, že takové stránky vůbec mohou existovat, ačkoli není v ničí moci kontrolovat míru zesměšňování na Facebooku. Leckdo už kvůli tomu spáchal sebevraždu a leckdo ji ještě kvůli něčemu tak přízemnímu, bohužel, jistě spáchá.

Jsem ráda za tento článek, byl to opravdu úžasný nápad! A taktéž musím autorku pochválit, jak moc se posunula kvalita její práce mezi prvním článkem, který mi poslala a tímto - a to je dělilo jen několik týdnů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama