Krvavé blogísky

22. března 2014 v 13:00 | Monica Otmili |  Články
29. dubna 2011

Asi už na ně většina z vás určitě narazila. Blogísků plných krve, dark artů a padlých andělů bylo za času let 2007-2009 snad nejvíce (teda aspoň tak to vypadá podle našeho vyhledávače). On totiž tehdá vyšel ten osudný článek o gothic stylu v Bravíčku, tak se není čemu divit. Dneska nechci rozebírat rádobytemné slečny, které nebudou o moc starší než já. Mám na mysli konkrétní blogy.


Předem vás musím upozornit, že jde o RECESI. Mě to napoprvé taky hnulo žlučí, ale ano, skutečně jde o parodii. Které "zázraky" že to jsou?


Dvě stránky (možná je nich víc, ale o nich fakt nevím a ani už nechci), které mě nejdřívě vyděsily, pak mi došlo, že není možné, aby byl někdo zas až tak blbej, že by napsal tohle se smrtelnou vážností. A pak se mi domněnka o reseci potvrdila. Ano, vím, kdo je jedním z autorů, ale jmenovat nebudu (pravděpautorů bylo nejspíš více). Takže jsem si blogísky pročetla a párkrát se poválela na zemi smíchem. Ano, umím si moc dobře představit, jak se museli mlátit smíchy autoři. Takže po mém upozornění směle vstupte.

Věřím, že jste inteligentní a poznáte stejně na první pohled, že myslet to smrtelně vážně, to fakt nejde. Ale proč píšu článek o dvou vtipných recesích s krvavým layoutem? No, tak jsem si říkala, k čemu je to vlastně dobré, krom toho, že se budeme celý den smát. Smích za to sice stojí, ale je tu jedno ALE.

Protože vím, že ten jeden z autorů o gothice rozhodně něco ví, divím se, že nakonec tuhle patlaninu sesmolili. Nechme teď srandu srandou a podívejme se z hlediska boje proti póze. Ten zmíněný autor se kdysi v tom boji také angažoval. Poté však přestal s tím, že pózeři pořád budou a boj je snad zbytečný. Pak teda nechápu, co chtěli tímhle říct. Jo, jak už bylo řečeno Xkrát, je to výborné na zasmání, ale myslíte, že tímhle se nerozšiřujou bludy? Když se podíváte na blogy psané debilštinou či plné bleskovek, myslíte, že se nenajde nějaká jedenáctiletá holka, která na tohle skočí? Je to neopravděpodobný, ale stejně je to možný. Když naletěj i na to, že "pravý emař" má depku imervérum a poškozuje se, nedivila bych se, kdyby si z tohoto někdo vzal příklad. (Musel by bejt ale hodně blbej.)

Takže dalo by se říct, že je že autoři udělali blbost. Blud je spousta a ještě je rozšiřovat? Každopádně tyhle "krvavé" blogísky už jsou zastaveny a doufejme, že nevznikne další, ať už recese či jiné, myšlené smrtelně vážně. Ona i recese vážně může někomu pohnout žlučí... Ani já na to už nemám kladný názor. Kdyby aspoň vznikla jedna tahle hrůza jen jedna. Možná fakt dělám z komára slona, ale mrzí mě, že právě někdo, kdo psal komentáře pod kecy, založil právě něco takového.

Autor sice už bojovat nadále nejspíš přestal. Ano, má pravdu - pózeři byli a budou, ať už jim budeme pořád nadávat slušně i neslušně. Ale pořád lepší se angažovat, než jen nečinně přihlížet. Avšak věřím, že se budete smát, jako já se smála, the se smála a spousta dalších se jistě smála. Možná tam zase jednou zavítám a budu brečet smíchy nad článkem o "poštovním punku woe."

Rozesmátá, ale i rozsmutnělá z těchto dílek, (doufám, že) vaše Monica Otmili

Autorkou článku je Monica Otmili.
Poprvé byl zveřejněn na jejím blogu 29. dubna 2011.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | 2. dubna 2014 v 10:03 | Reagovat

Já pořád nějak nechápu ty boje proti pozérům, prostě kdo je blbej, tak těmhle píčovinám uvěří a bude je brát vážně, je to jeho problém, že z něj ostatní budou mít prdel. Navíc mi přijdou horší ti, kteří si o subkultuře sice najdou fakta, ale goth hudbu poslouchají jenom na oko, aby o sobě prostě mohli říct, že k subkultuře patří a ve skutečnosti ujíždějí na třeba korejském popíku. Znala jsem pár takových a netýkalo se to jenom téhle subkultury. Nejvíc mě naštvalo, když mi jeden pseudometalista řekl, že zase poslouchám ty moje sračky, a jak on poslouchá metal a tak. Lady GaGa je moc tvrdý metal, no...:D

2 Yanna Asia Yanna Asia | E-mail | 13. dubna 2014 v 1:07 | Reagovat

Osobně jsem nikdy neměla pro tenhle smysl "legrace" pochopení. Pokud o subkultuře něco vím, netroufla bych si nést tu zodpovědnost, že o ní budu záměrně roznášet špatné informace (prostřednictvím třeba takovýchto blogů), když vím, kolik lidí je potom následovalo zcela vážně a vypěstovalo si tak nenávist vůči subkultuře, kolik lidí si tak mohlo záměrně ublížit...

[1]: Osobně mám v playlistu neskutečné množství složek. Většinu času poslouchám gothic rock a post-punk, ale mám i playlist pro korejský pop ( :D ) pro skutečně šílené nálady, kdy si nemohu dovolit melancholii a závažnost gotické hudby, která mě k ní přitáhla a která mě u ní bez problémů drží. Ráda si ale poslechnu i písně, které mi připomínají oblíbená anime a které mají ke gothic rocku daleko nebo populární písně, které jsem poslouchala než jsem objevila gothic rock.

Každopádně toho metalistu bych chtěla poznat. Nedokážu si to spojení příliš představit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama