Jak jsem ke gothické subkultuře přišla

12. dubna 2014 v 7:00 | Tammy |  Články
5. července 2010

Občas mě asi čtenáři mého blogu mají za někoho, kdo tvrdě odsuzuje ty články s mylnými informacemi a všem jaksi "vnucuje" jak je to doopravdy. Ovšem já také nevěděla všechno od začátku a také jsem brala ty špatné názory, asi jako většina. Problém totiž je, že když se jeden snaží najít něco o gothické subkultuře, najde jako první spousty článků, které tvrdí pořád to samé dokola - a bohužel to špatné. Proto stále opravuji ty články a doufám, že čím více lidí napíše jak je to doopravdy, tím více lidí se k tomu dostane a nebudou věřit všem těm nesmyslům. A nejen lidé, kteří se nazývají gothiky, ale také ti, kteří je odsuzují.


Mě k tomu přivedla moje nejlepší kamarádka, která skoro najednou začala chodit oblékaná jinak a poslouchat metal a povídala, že se tomu říká gothic. Nejdřív mě to moc nebralo, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a byla jsem zvědavá. No a jako většina těch puberťáků jsem našla právě ty články s informacemi úplně na nic.

Některé věci se mi líbily, některé ne. Nikdy jsem se neshlédla v krvavých obrázcích, vysedávání na hřbitově, zákazu smíchu ani ničem podobném. Ano, sice se mi líbí temné věci, gothické oblékání a hudba, za kterou jsem tenkrát považovala přesně ten metal, ale nemusela jsem být nutně "dárk a ívl", protože jsem nepotřebovala být nějak úžasně odlišná (ostatně, i bez toho jsme každý jedineční a já obzvlášť nikdy nikam nezapadala, ať už jsem chtěla nebo ne) ani se zaškatulkovat někam ke gothice. Prostě se mi to líbilo a také jsem měla pocit, že jsem se nějak našla. Do té doby jsem se oblékala všelijak, hudbu skoro žádnou neposlouchala a že bych s tím byla nějak spokojená? Ani náhodou. Takže tohle mi především gothika dala. Konečně jsem se tak nějak našla. Nemám ten pocit, že by se mi nějak změnil vkus. Spíše jsem dříve s podobnými věcmi vůbec nepřišla do styku.

Každopádně, už ani nevím proč, ale našla jsem si na lide.cz fórum Gothická subkultura a jelikož tam měli ke vstupu nutné povolení admina, tak jsem admince napsala. Někteří asi Riwu znají. Přichystala mi vstupní otázku:
"Co je to batcave?"

To jsem samozřejmě nevěděla, tak jsem začala pátrat a tehdy jsem zjistila, jak je to doopravdy. Takže žádný metal, ale gothic rock, žadný styl, ale subkultura a ještě vznikla v klubu v Londýně. To jsou ty základy, o kterých jsem dříve neměla ponětí a jsem moc ráda, že vlastně díky jedné obyčejné otázce jsem konečně zjistila jak to je. Později jsem dokonce našla sanctuary, Chloe a další, kteří také psali jak to je.

Takže na závěr:
Ke gothické subkultuře jsem se nedostala přes hudbu, jak by to správně mělo být, ale v téhle době už to asi není tak časté. I přesto gothic rock ráda poslouchám. U metalu jsem vlastně zůstala také, takže se už ani nikam neřadím. Řekla bych to asi tak, že nejsem ani gothička ani metalistka. Jaksi kombinuji obojí tak, jak se mi to líbí a nemám potřebu někam stůj, co stůj patřit.

Autorkou článku je Tammy.
Poprvé byl zveřejněn na jejím blogu 21. září 2008.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanna Asia Yanna Asia | E-mail | 13. dubna 2014 v 0:18 | Reagovat

K subkultuře jsme se dostaly podobně, pouze s tím rozdílem, že já se podle jejího gusta (a svého vkusu) začala oblékat až spolu se správnými informacemi. Do té doby jsem ji pouze tiše obdivovala.

Připomněla jsi mi ale úžasnou příhodu! Nedávno mě po cestě do školy cosi "vyrušilo" od poslouchání hudby. Někdo mi věnoval motýlí dotyk, zadíval se na mě srnčíma očima a já si tu mladou slečnu stihla sotva prohlédnout a zapamatovat, když z ní vypadlo, že jsem úžasně oblečená. Stihla jsem sotva poděkovat a už byla pryč! Říkám si, jestli je na tom s informovaností stejně jako jsme byly my. Chtěla bych vědět, kdo to je, snad se s ní i spřátelit, protože už teď obdivuji její odvahu oslovit starší a úplně cizí dívku na cestě, na které je kolem spousta dalších lidí a to ještě před osmou ráno. Oblíbila jsem si ji a to ji ani neznám. Je to škoda, protože z ní třeba jednoho dne bude úžasná, krásná gotička! :3

2 Rinnie Rinnie | Web | 28. dubna 2014 v 19:33 | Reagovat

Rinnie know that feeling :)

K gothickej subkultúre som sa ja osobne nikdy nepribližovala, ale moja kamarátka áno :) Ale k tomu som nechcela, hmmm. Skôr o to, že tiež nikam nezapadám :) Metalistka nie som- metal zbožňujem od...Koľko som mala? 10?? Okrem neho však počúvam aj punk (a bez mučenia priznávam, že punk mám radšej). Vzhľadom na môj vek (a moju maminku) si nemôžem dať vyholiť hlavu ani 'chodiť dogabaná'. Mám svoj štýl: čierne, červená, káro, vybíjané doplnky, logá skupín. Ale to je tak všetko. :) Okrem toho milujem anime a nie som Otaku, čo už nezapadá vôbec nikde... :-D

Again, I know that feeling...x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama